Play Your Story

- Officialne forum serwera Play Your Story

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2017-07-05 22:21:55

Wengorz
Administrator
Skąd: Lublin
Dołączył: 2017-07-04
Liczba postów: 21
Windows 7Firefox 54.0

Regulamin Policji

Regulamin Policji


★ I Postanowienie Ogólne
Na początku zachęcamy do zapoznania się, co tak naprawdę, oznacza Policja - umundurowana i uzbrojona formacja przeznaczona do ochrony bezpieczeństwa ludzi i mienia oraz do utrzymywania bezpieczeństwa i porządku publicznego.Na serwerze Play Your Story, policja jest zobowiązana do prowadzenia czynności takich jak patrole dróg, zabezpieczenie wypadków, kontrola osób etc.Jako najwyższy organ ścigania znajdujący się na serwerze, policja ma bardzo duże uprawnienia, które pozwalają im na odpowiednie i prawidłowe wykonywanie powierzonych im zadań.Jeżeli funkcjonariusz łamie prawo, należy zgłosić to do przełożonych Generalnego Inspektora Komendy Głównej Policji w San Andreas. Do osób przełożonych Generalnego Inspektora, zaliczamy osoby, które znajduję się na randze takiej jak : Nadinspektor, Inspektor.Funkcjonariusz powinien być zapoznany z regulaminem, jeżeli nie jest, nie zwalnia go to z tego, aby owy zbiór obowiązujących zasad był przez niego łamany. Jeżeli funkcjonariusz nie stosuje się, do regulaminu, Generalny Inspektor wraz z przełożonymi, może podjąć decyzję o dyscyplinarnym zwolnieniu pracownika, bądź jego zawieszeniu.

Obowiązujące stopnie policyjne:

Korpus Generałów Policji:


Generalny Inspektor
Nadinspektor


Korpus Oficerów Starszych Policji:


Inspektor
Młodszy Inspektor
Podinspektor


Korpus Oficerów Młodszych Policji:


Nadkomisarz
Komisarz
Podkomisarz


Korpus Aspirantów Policji:


Aspirant Sztabowy
Starszy Aspirant
Aspirant
Młodszy Aspirant


Korpus Podoficerów Policji:


Sierżant Sztabowy
Starszy Sierżant
Sierżant


Korpus Szeregowych Policji:


Starszy Posterunkowy
Posterunkowy


★ II Uprawnienia Funkcjonariuszy
Czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem ruchu na drogach, kierowanie ruchem i jego kontrolowanie należy do zadań Policji.

Policjant, w związku z wykonywaniem czynności jest uprawniony do:
legitymowania uczestnika ruchu i wydawania mu wiążących poleceń co do sposobu korzystania z drogi lub używania pojazdu,
sprawdzania stanu technicznego, wyposażenia oraz przewożonego ładunku,
używania urządzeń nagłaśniających, sygnalizacyjnych lub świetlnych służących do wydawania wiążących poleceń uczestnikowi ruchu.
Wydawanie poleceń:
osobie, która spowodowała przeszkodę utrudniającą ruch drogowy lub zagrażającą jego bezpieczeństwu,
kontrolowanemu uczestnikowi ruchu - co do sposobu jego zachowania.
Uniemożliwić:
korzystania z pojazdu, którego stan techniczny, zagraża bezpieczeństwu lub porządkowi ruchu,
poruszania się pojazdem przez osobę, która w sposób nienaturalny zachowuje się na drodze.
Usunięcia lub przemieszczenia pojazdu:
pozostawionego w miejscu, gdzie jest to zabronione i utrudnia ruch lub zagraża jego bezpieczeństwu,
którego stan techniczny zagraża bezpieczeństwu lub porządkowi ruchu drogowego,
utrudniającego prowadzenie akcji ratowniczej.


★ III Postanowienia Służbowe
Funkcjonariusz, rozpoczynający służbę, powinien zgłosić dyspozytorowi rozpoczęcie służby zgodnie z procedurami, który były przedstawiane na szkoleniach. Jeżeli nie ma dyspozytora, jest on zobowiązany do rozpoczęcia służby jako dyspozytor. Funkcjonariusz będący na służbie, powinien zachowywać wszelkie normy estetyczne, zachować najwyższą kulturę osobistą w stronę funkcjonariuszy jak i obywateli oraz godnie reprezentować jednostkę i mundur, który ma na sobie. Funkcjonariusz będący na służbie, jest zobowiązany do wywiązywania się z obowiązków, powierzonych mu przez Generalnego Inspektora jak i jego przełożonych lub Dyspozytora.Radiowóz, który chce wyjechać z jednostki, zobowiązany jest zgłosić dyspozytorowi wyjazd, według procedur, które były przedstawiane na szkoleniach.Funkcjonariusz, jest zobowiązany do bycia bezstronnym ( oznacza to - dyrektywa sprawiedliwości, w myśl której decyzja powinna być podejmowana na podstawie obiektywnych kryteriów, a nie osobistych przekonań, uprzedzeń, preferencji lub w wyniku wpływu innych osób. Jest to brak dezaprobaty, pewne przyzwolenie, brak sprzeciwu. )Funkcjonariusz, będący na służbie powinien stosować się do oznakowania znajdującego się na drodze jak i ograniczenia prędkości w znajdującym się terenie.Wykroczenia, które popełni funkcjonariusz, również podlegają karze.Funkcjonariusz, nie powinien wykorzystywać swoich praw i w tym wypadku znęcać się nad innymi obywatelami etc.Funkcjonariusza Policji, obowiązuje tajemnica zawodowa, oznacza to, że nie może on udostępniać czy też mówić głośno, o prowadzonych czynnościach operacyjnych i tym co dzieje się na terenie Komendy Głównej. Funkcjonariusz, nie może załatwiać spraw prywatnych podczas służby, wyjątkiem jest trwanie przerwy, na która łącznie może przeznaczyć 5 minut.Funkcjonariusz, nie powinien wdawać się w kłótnie z innymi pracownikami policji, takie sytuacje będą od razu wpływały w ręce zarządu i sprawa będzie jak najszybciej rozpatrywana.Funkcjonariusz, nie może ignorować poleceń wydanych przez dyspozytora.Generalny Inspektor wraz z swoimi przełożonymi, za nieprzestrzeganie regulaminu, może stosować kary. Najłagodniejszą karę jest ostrzeżenie słowne, a najostrzejszą karę stosowaną w jednostce, jest zwolnienie dyscyplinarne ( oznacza to, że funkcjonariusz nie może wrócić już do pełnienia czynnej służby w Policji. ) Funkcjonariusz, jest obowiązany w ciągu 7 dni, wyrobić normę 10 godzin.

★ IV Karalność
Kary nakładane są za przewinienia, których dopuścił się funkcjonariusz na służbie, również jak i po za nią, może zostać on pociągnięty do odpowiedzialności karnej. Można wyróżnić dwie grupy kar, łagodniejsze i bardziej rygorystyczne. Funkcjonariusz Policji, który dopuścił się czynu zabronionego, powinien liczyć się z konsekwencjami. W zależności od popełnionego wykroczenia, będzie on odpowiednio ukarany. O karze, która zostanie nałożona na funkcjonariusza, decyduje Generalny Inspektor wraz z swoimi przełożonymi. Zakazuje się przyjmowania korzyści majątkowych przez funkcjonariuszy.
Kary stosowane w Policji:

-ostrzeżenie słowne
-ostrzeżenie pisemne
-zawieszenie
-degradacja
-zwolnienie dyscyplinarne


★ V Zachowanie funkcjonariusza podczas służby
Funkcjonariusz, który rozpoczyna pracę, nie może być w stanie upojenia alkoholowego. Osoba w stanie upojenia alkoholowego nie do końca jest świadoma co robi. Może spowodować to zniszczenie dobrego imienia jednostki, jak i samego funkcjonariusza.Funkcjonariusz, który jest na służbie widząc sytuację, która nie powinna mieć miejsca, powinien natychmiast zareagować.Funkcjonariusz jest zobowiązany do pomocy graczom, udzielenia im potrzebnych informacji, jeżeli gracz tego potrzebuje. Nie zapominajmy jednak, że nie jesteśmy po to, aby przewozić osoby i wszelkie, prośby o podwiezienie do danego miejsca, przez funkcjonariusza powinny być odrzucane.Funkcjonariusz, będący na służbie musi być opanowany, w trudnych sytuacjach nie należy pokazywać złości, wrogości etc.Funkcjonariusz, będący na służbie, jeżeli widzi niepoprawne zachowanie innego funkcjonariusza, jest zobowiązany natychmiast poinformować o tym dyspozytora, a ten podejmie odpowiednie kroki.

★ VI Zasady korzystania z pojazdów służbowych
Funkcjonariusze wyjeżdżający z jednostki, są zobowiązani do zgłoszenia wyjazdu radiowozu.Osoby poruszające się pojazdem służbowym, są odpowiedzialne za radiowóz. Oznacza to, że radiowóz powinien być zatankowany oraz naprawiony.Funkcjonariusze nie mogę stosować sygnałów świetlnych jak i dźwiękowych, w celu ułatwienia sobie przejazdu etc.Funkcjonariusze, widząc zachowanie, które zagraża innym uczestnikom ruchu drogowego bądź osobą znajdującym się w pobliżu, są zobowiązani do natychmiastowej reakcji i rozwiązania problemu.

★ VII Egzamin zakańczający okres szkoleniowy
Osoba, która zostanie poprzez rekrutację, przydzielona do jednostki policji obejmuje ona Korpus Szeregowych, zajmując rangę Posterunkowego. Posterunkowy, jest zobowiązany do uczęszczania na szkolenia, które są prowadzone przez wyszkolony personel Komendy Głównej Policji. Następnie odbywa się egzamin kwalifikacyjny, jeżeli funkcjonariusz zda go pozytywnie, pozostaje w Korpusie Szeregowych, natomiast zostaje on awansowany przez Generalnego Inspektora Policji, bądź jego przełożonych na rangę Starszego Posterunkowego.Jeżeli funkcjonariusz nie zda, bądź nie przystąpi do egzaminu, zostaje mu wyznaczony termin poprawkowy. Jeżeli nie zda go ponownie, bądź nie podejmie się do ponownego zdania egzaminu, zostanie on wydalony z szeregów Policji. W wypadku usprawiedliwionej nieobecności, występuje możliwość ustalenia nowego terminu egzaminu.

★ VIII Zasady korzystania z łączności analogowej i analogowo-cyfrowej
Funkcjonariusze zobowiązani są do utrzymywania łączności z dyspozytorem.Każdy ich ruch, musi być monitorowany przez dyspozytora, w celu skutecznego interweniowania w sytuacji zagrożenia. Zabrania się wyzywania, przeklinania na łącznościach analogowych i analogowo-cyfrowych.

★ IX Wypłaty dla funkcjonariuszy
Każdemu funkcjonariuszowi Komendy Głównej Policji, przysługuje wypłata, która jest wynagrodzeniem za czas przebyty na służbie.Funkcjonariuszom, zabrania się tzw. "afczenia", na służbie. Takie zachowanie, przez zarząd będzie surowo karane.W zależności od stopnia służbowego, wynagrodzenie dla każdego funkcjonariusza ma inną stawkę.Funkcjonariusz Komendy Głównej Policji, może odebrać wypłatę, w urzędzie w San Fierro.

★ X Nadanie Stopni Służbowych ( może ulec zmianie )
Awanse pracownikom Policji, nadawane są przez ich przełożonych.Nadanie stopnia nie może jednak nastąpić wcześniej, niż po przesłużeniu w dotychczasowym stopniu ustalonego okresu czasu:
posterunkowego - 6 tygodni,
starszego posterunkowego - 7 tygodni,
sierżanta - 8 tygodni,
starszego sierżanta - 8 tygodni,
sierżanta sztabowego - 8 tygodni,
młodszego aspiranta -10 tygodni,
aspiranta - 10 tygodni,
starszego aspiranta - 8 tygodni,
aspiranta sztabowego - 12 tygodni,
podkomisarza - 8 tygodni,
komisarza - 12 tygodni,
nadkomisarza - 12 tygodni,
podinspektora - 8 tygodni,
młodszego inspektora - 12 tygodni,
inspektora - 12 tygodni.
Przełożeni, maję jednak prawo do wstrzymania się z awansem dla funkcjonariusza, gdy:
zachowanie jego, nie jest godne awansu,
nie posiada odpowiedniej wiedzy,
wpływają na niego doniesienia, w związku z źle pełnioną przez niego pracę.


★ XI Środki przymusu bezpośredniego
Każdy funkcjonariusz Komendy Głównej Policji, dysponuje środkami przymusu bezpośredniego, takimi jak:
gaz pieprzowy,
broń palna,
paralizator,
pałka policyjna.
Funkcjonariusz, posiadające wyżej wymienione bronie, jest zobowiązany do rozumnego jak i rozważnego obsługiwania się z elementami jego uzbrojenia.Zakazuje się, bezpodstawnego jak i nieuzasadnionego wykorzystywania środków przymusu bezpośredniego działając na szkodę osób trzecich.W wypadku nieuzasadnionego użycia broni palnej, gazu pieprzowego będą i pałki policyjnej, które, spowodowało uszczerbek na zdrowiu będą i spowodowało śmierć, funkcjonariusz zostanie pociągnięty do odpowiedzialności karnej.

                             
                                                                 ©Copyright 2017, wszelkie prawa zastrzeżone. Autor - Wengorz
                                                                                                      Pomoc - Hadi1983
                                                                  Zakaz kopiowania na inne serwery bez zgody autora.

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
mta-calmerlife - kronikilustrii - prawdaonl - mocarnithegame - avr